Věra Špinarová

  22.12.1951    26.3.2017

Nejde vyjádřit slovy,co jste pro nás znamenala.Každá Vaše písnička,která dřív potěšila,dnes bolí.Nikdy nezapomeneme. Odpočívejte v pokoji. DĚKUJEME.

Zhlédnuto: 9 878x

Rozsvícené svíčky 1/941

Iveta-Garika
17. 7. 2018 Iveta-Garika
Iveta-Garika

Položené květiny 10/743

Iveta-Garika
17. 7. 2018 Iveta-Garika
Iveta-Garika
Iveta-Garika
15. 7. 2018 Iveta-Garika
Iveta-Garika
Libuše
15. 7. 2018 Libuše
Libuše
Iveta-Garika
14. 7. 2018 Iveta-Garika
Iveta-Garika
Iveta-Garika
12. 7. 2018 Iveta-Garika
Iveta-Garika
li
12. 7. 2018 li
li
Iveta-Garika
11. 7. 2018 Iveta-Garika
Iveta-Garika
Libuše
11. 7. 2018 Libuše
Libuše
Iveta-Garika
10. 7. 2018 Iveta-Garika
Iveta-Garika
Iveta-Garika
9. 7. 2018 Iveta-Garika
Iveta-Garika

Vzpomínky

29. 6. 2018
Marta Skamenova
Čas můj za to stál (13CD) Zpěvačka s mimořádným vokálním darem.Její nečekaný odchod se stal jednou z největších ztrát, nejen v oboru popu. Smutek fanoušků, desetitisíce účastníků ostravského posledního rozloučení, novinové, rozhlasové a televizní medailony s připomínkami mnoha úspěšných písniček. Tato rozsáhlá kompilace zahrnuje jak zpěvaččin gramofonový start z konce šedesátých let, tak také ilustruje její výtečnou kariéru v podobě alb, nabízející formálně mainstreamový, ale často rockovým zpíváním patřičně přibroušený repertoár. Ten se postupně rozšířil do mimořádné pestrosti. Věra Špinarová byla mistryní šlapajících soulovek i velkých dramatických balad, goodtimových filmových buggyn i majestátních westernových témat. Se skupinou Ivo Pavlíka vytvořila značnou autorsko-interpretační sílu, ale dokázala se skvostně popasovat i s bigbandovými aranžemi či rockující kapelou Special, aby se nakonec sešla se synem Adamem v úloze skladatele, aranžéra i kapelníka.
29. 6. 2018
Marta Skamenova
Prý to byl den jako každý jiný.A nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít k tragédii. Ani během první písničky mi nepřišlo, že by měla problém s dechem. Po ní se na mě ale otočila a řekla mi, že se jí špatně dýchá. Hned jsem řekl, že to stopneme a půjdeme dozadu a tam se domluvíme. Tam mi řekla, že nemůže dýchat.Hned jsme zavolali záchranku. Mezitím začala omdlévat. Během minuty se objevily dvě doktorky z Čáslavy a řekly, že nedýchá. Začaly jí dělat masáž srdce a během dalších tří minut přijela sanitka.
Její stav se ale razantně zhoršil a lékaři mu v neděli sdělili, že naděje jsou nulové. „Kolem osmé večer zazvonil telefon a pan doktor mi řekl, že mamince selhaly veškeré orgány. Snažili se mě utišit, že maminka nic necítila a netrpěla,“ říká Pavlík, kterého se reportérka zeptala, zda si vzpomene na poslední slova jeho maminky.
„Řekla - Je po mně,“ uzavřel Pavlík.
26. 3. 2018
Marta Skamenova
Koncert nese název „A pořád Vás mám ráda“ a těšit se můžete na průřez písní z repertoáru Věry v podání jejích kolegů,
Hudebním doprovodem celého koncertu nebude nikdo jiný, než kapela Věry Špinarové – Adam Pavlík BAND a také kvarteto členů Janáčkovy filharmonie Ostrava.
Vzpomínkový koncert je krásnou myšlenkou i nápadem Adama Pavlíka, který také poprvé ponečekaném odchodu jeho milované maminky opět zasedne na pódiu za piáno.
Adam Pavlík uvedl, co jej přivedlo na myšlenku, uspořádat tento koncert: „Jelikož byl náš poslední koncert v Čáslavi ukončen po dvou písních, považuji za nutné, abychom jej dohráli až do konce a to podle stejného playlistu“, vysvětluje a dodává: „ Všichni oslovení umělci
přijali možnost zazpívat si písničky mamky s nadšením. A jelikož se jedná o největší profesionály v muzikantské branži, věřím, že spolu s mojí kapelou vytvoříme
nezapomenutelný zážitek“.Na koncertě zazní hity Věry jako jsou Bílá Jawa 250,A já Tě závidím,Raketou na Mars,Jednoho dne se vrátíš.
Zobrazit všechny vzpomínky