Nápověda

Nejčastější otázky a problémy

Chci založit pomník, co mám udělat? Stačí se zaregistrovat a pak již můžete vytvářet pomníky.

Smazal/a jsem omylem pomník, je možné ho obnovit?  Ano, pomník i jiné položky je možné obnovit. Napište redakci.

Proč není možné vytvořit pomník člověku z 12. století? Stránky slouží jako památník na lidi, kteří žili nedávno a někdo živý na ně vzpomíná. Jde o vzpomínky, ne o katalog slavných osobností.

Lze nějak změnit dobu, po jakou bude svíčka nebo květina na hrobě? Ne, doba trvání dárků je daná a nelze měnit. Lze přidat další.

Nevím přesně ani datum úmrtí ani datum narození toho, komu chci založit pomník, co mám dělat? Datum narození není nutné, datum úmrtí je třeba zadat, ale pokud ho nevíte, napište alespoň přibližné a do popisu vložte prosbu, aby se vám ozvali ti, kteří přesné datum znají.

Jak můžu kontaktovat jiné uživatele? Můžete vždy kontaktovat správce pomníku. Ostatní můžete kontaktovat, pokud přidají vzpomínku na pomník a udají u ní svůj e-mail.

Co mám dělat, když někdo sem píše neslušné komentáře a nahrává nevhodné fotografie? Pokud jste správce příslušného pomníku, tak můžete příspěvky i fotografie mazat. Pokud nejste správce, napište mu. Pokud jde o opakovanou událost nebo je to správce pomníku, kdo se chová neslušně, napište redakci.

Nemůžu přečíst anti-spam, co mám dělat?
Ideální je se zaregistrovat a přihlásit se, tam nemusíte anti-spam vyplňovat. Pokud se registrovat nechcete, změňte si slova na anti-spamu tlačítkem se dvěma šipičkami dokolečka. Bohužel jiné anti-spamy se nám neosvědčili a správci pomníků pak museli mazat spamy, které se stránkami vůbec nesouvisely.

Pokud máte dotaz nebo problém, který jste zde nenašli, přečtěte si prosíme Pravidla a O projektu. Pokud ani tam nenajdete odpověď, napište redakci.